Zpět do obchodu

Registrace

Škola potápění

Diving school

Logo_of_PADI.svg

PADI certifikace:

Nabízíme Vám možnost absolvovat kurz potápění PADI. Professional Association of Diving Instructors (PADI), člen World Recreational Scuba Training Council, je největší základna potápěčů na světě. Byla založena v roce 1966 Johnem Croninem a Ralphem Ericksonem. Jeden ze zakladatelů, John Cronin, byl původně instruktor NAUI, ale později se rozhodl založil spolu s Ericksonem vlastní organizaci a změnit tak přístup k výcviku nových potápěčů. Rozložil systém na několik úrovní. Od základních (Scuba Diver, Open Water Diver) až po ty nejnáročnější (Master Scuba Diver) a řadu instruktorských certifikací. Sdružením se společností DSAT (Diving Science and Technology) začali také nabízet kurzy technického potápění, včetně dekompresního, potápění s trimixem a dalšími směsi plynu.

Systém PADI je založen na modulech, které jsou rozděleny do teorie a samotného rozvíjení praktických zkušeností. Teorie většinou probíhá samostudiem příslušných učebnic, promítáním ukázkových filmů nebo e-learningem. Praktické zkušenosti jsou trénovány nejprve v bazénu, později na volné vodě. Znalosti jsou standardizovány a utvrzovány diskusí s instruktorem a písemným testem. Na konci každého kurzu účastník získá příslušnou kvalifikaci. Kurzy PADI dbají na praktické znalosti, bezpečnost a schopnosti každého potápěče. Základy potápěčské fyziky, psychologie a chemie jsou stavěny během úvodních kurzů. Hlubší znalosti těchto pojmů člověk získá absolvováním vyšších kurzů a dalšími praktickými zkušenostmi.

IANTD Certifikace:

 IANTD_Logo_small


V roce 1991 převzal vedení IAND Tom Mount. Vložil do zkratky ono "T" znamenající "technický" (IANTD) a rozšířil tréninkový program tak, že není založen na fixních ideálech jednoho muže, nýbrž na zkušenostech amerického námořnictva, NOAA a Miamské university, na níž Tom vedl potápěčský program. IANTD rozšířila rozsah certifikací na hloubkové ponory se vzduchem a všemi ostatními dýchacími plyny jinými než vzduch pro rekreační potápění a pro použití při technickém potápění. Jako průkopník tohoto odvětví IANTD stanovila první mezinárodně uznávané normy a postupy včetně pomocných textů a postupů výcviku. V roce 1993 dosáhla průlomu v pojištění, neboť se podařilo získat pojištění i pro instruktory technického výcviku.

IANTD Central Europe
Od ledna 1997 je IANTD zastoupena i v ČR a na Slovensku. V roce 1998 byl uspořádán první instruktorský kurz s českým instruktorem trenérem Tomášem Konárkem. Bylo vycvičeno prvních deset Advanced EANx Instruktorů. Začátkem roku 1999 se IANTD Central Europe podařilo jako prvnímu výcvikovému systému u nás rozšířit nabídku kurzů o kurzy potápění s rebreathery Dolphin a Ray. V současné době tyto kurzy vyučují již 4 instruktoři. Dále se rozšířila nabídka kurzů o kurzy EANx Gas Blender a Trimix Gas Blender (míchač plynů). Začátkem roku 2001 si zvýšili někteří instruktoři kvalifikaci přímo v sídle IANTD na Floridě o potápění s trimixem a v jeskyních. Tímto se rozšířila nabídka kurzů o technický program IANTD.

IANTD Central Europe udělila v roce 2000 více než 500 certifikací. Koncem roku 2000 bylo v ČR a na Slovensku 26 aktivních instruktorů. Dalších 12 uchazečů ukončí instruktorský kurz koncem března 2001. Kurzy nových instruktorů probíhají dvakrát ročně, v případě vážného zájmu lze kurzy uspořádat mimo plánované termíny od nejméně čtyř účastníků.
Dne 10.12.1999 byla IANTD Czech & Slovak udělena akreditace Ministerstva školství pro výcvik potápěčů.

V roce 2000 došlo k převodu licence IANTD pro Českou republiku a Slovensko. Novým majitelem byla firma IANTD Czech & Slovak s.r.o. V letech 2001 - 2002 došlo k rozšíření licence o Polsko a Madarsko. Z tohoto důvodu se název firmy v roce 2002 změnil z IANTD Czech & Slovak na současný název IANTD Central Europe.
IANTD Central Europe stále usilovně pracuje na výrobě a aktualizaci manuálů a dalších podpůrných materiálů pro výcvik. Jako jediná výcviková organizace u nás může IANTD nabídnout většinu manuálů v českém jazyce. Používání těchto materiálů je pro instruktory povinné! Materiály se pravidelně aktualizují v souladu s IANTD výcvikovými standardy a dle vývoje poslední techniky.
IANTD Central Europe spravuje celou agendu spojenou s vydáváním potápěčských certifikací přímo. Certifikační karty s diplomy se vystavují v administrativním centru IANTD Central Europe v Praze. To zaručuje instruktorům velkou flexibilitu. V praxi to znamená, že žák může v den úspěšného ukončení kurzu ihned obdržet svou certifikační kartu s diplomem.

 

AOWD - Advanced Open Water Diver

Kurz Advanced Open Water Diver (AOWD) Kurz Advanced Open Water Diver je o rozvoji vašich dovednos...

OWD - Open Water Diver

Kurz Open Water Diver (OWD) PADI® Open Water Diver je první potápěčský kurz, který od PADI můžete a...

Kurzy potápění

Nabízíme Vám možnost absolvovat kurz potápění PADI Professional Association of Diving Instructo...

3 položek celkem